עדכונים

01.10.23 – מסחרי –  לקוחתנו, "משק עפאים", חברה לייצור מוצרים אורגניים המקדשת את עקרון החקלאות ברת הקיימא. נוסף על המוצרים שאותם מייצרת החברה, בבעלותה רשת מסעדות, שבהן היא מציעה ללקוחותיה חוויה קולינרית ישראלית ייחודית. לאחרונה ייצגנו את החברה במו"מ לשותפות עם גוף מוביל בתחום המלונאות. לשמחתנו הבשיל המו"מ, ולקוחתנו תפתח חנות ומסעדת בוטיק חדשה בתל אביב. הזדמנות מסחרית זו תאפשר ל"משק עופאים" לפתח את מותגה בעיר הקולינרית המובילה בישראל, ותאפשר לה לשווק את מוצריה המבוססים על עקרונות אקולוגיים קפדניים, בד בבד עם מודעות חברתית עמוקה.השותף המנהל עוה"ד ציקי וולפסון ועוה"ד לב מילר מלווים את "משק עפאים" באופן שוטף וכן בעסקה זו.

01.09.23 – חדלת פרעון – עוה"ד רחל בן רחמים סובול, שותפה בכירה במשרדנו, מייצגת קבוצה של כ-250 עובדים אשר עבדו באשכול החברות "ישראם", העוסקות בתחום הבנייה. אחת החברות שבאשכול החברות נקלעה להליכי פירוק. משרדנו מייצג את העובדים, וזאת על מנת שיזכו לקבל את זכויות המגיעות להם כעובדי החברה. בנוסף, יתר החברות שבאשכול החברות נמצאות בהליכים לגיבושו של הסדר נושים, ואף בהליכים אלו אנו מלווים את העובדים.

01.08.23 – מכרזים – אנו מברכים את לקוחתנו, דוד אקרשטין בע"מ, חברת הנדסה אזרחית מובילה בישראל, אשר זכתה במכרז – שבו ליווינו את לקוחותנו – לתכנון, הקמה, וניהול מערכת נתיבי תחבורה עירוניים להסעת המונים בתל-אביב, כחלק מקונסורציום בינלאומי. פרויקט פורץ דרך זה – בהיקף של מאות מילוני שקלים – בער החדשנות, ישמש כציר תנועה חדש ועיקרי במכרז הארץ. עוה"ד יובל ישי ממשיך לייעץ לחברת הנדסה באופן שוטף וכן בנושאים המשפטיים הנוגעים למכרז.

01.07.23 – נדל"ן בינלואמי –  אנו שמחים לייצג את לקוחתנו, קבוצת השקעות פרטית, במסגרת בדיקת נאותות בעניים פרויקט נדל"ן לפיתוח, בניה, שיווק, ומכירה של וילות מפוארות ביוון. את הקבוצה ליווו במתן יעוץ מפשטי ואסטרטגיה עסקית, השותף המנהל עוה"ד ציקי וולפסון ועוה"ד לב מילר

01.06.23 – היי-טק / מסחרי – לאחרונה, ליווה משרדנו חברת היי-טק בתהליך ראורגניזציה משפטית של החברה. החברה עוסקת בייצור אנרגיה בארץ ובחו"ל תוך שהיא מנצלת את תהליך האידוי של מים באמצעות טכנולוגיה מתוחכמת וייחודית. השותף המנהל עוה"ד ציקי וולפסון ועוה"ד לב מילר ייצגו את החברה בעסקה מורכבת זו.

01.05.23 – יישוב מחלוקות – משרדנו ייצג בהצלחה את לקוחתנו, חברת היי-טק, בפתרון מחלוקת עם אחת מלקוחותיה, מרכז רפואי מוביל בארה"ב. עוה"ד לב מילר ליווה את החברה והביא ליישוב המחלוקת, תוך מציאת פתרון שהיה מקובל ונכון לשני הצדדים.

28.09.22 – Hi-Tech & Low-Tech – אנו שמחים לייצג, באמצעות מחלקת המשפט הבינלאומי של משרדנו, חברת כריית זהב וחברות בנות שלה, אשר פעילותן ברחבי יבשת אפריקה מתרחבת באופן מואץ. אנו שמחים בהצלחתה של החברה ונמשיך לסייע לה בכל צרכיה העסקיים והמשפטיים.

28.08.22 – סטארט-אפ ניישן –  אנו שמחים לברך את לקוחתנו – Lasting Effect – על הסכם השקעה עם אחת החממות המובילות בישראל ותמיכה מרשות החדשנות. השותף המנהל עוה"ד ציקי וולפסון ועוה"ד לב מילר ייצגו את חברת הפארמה. כחלק מהמשא ומתן, ניתן דגש מיוחד על שמירת זכויותיו של מייסד החברה והאינטרסים הכלכליים של החברה ומייסדה. המימון יאפשר לסטארט-אפ המבטיח להמשיך ולחקור את המוצר אותו היא מפתחת שעניינו שחרור תרופתי מבוקר לחלל הפה.

08.08.22 – השקעות ושיתוף פעולה עסקי אסטרטגי – אנו שמחים לייצג את לקוחתנו, רשת מסעדות ישראלית בעלת שם עולמי, המספקת חוויות קולינריות ייחודיות של גידולי משק אורגניים בעסקת מכירת חלק ממניותיה. הרוכשת הינה אחת מיצרניות מוצרי החלב הגדולות בישראל. ההסכם מאפשר שיתוף פעולה אסטרטגי בין שני הגופים, אשר ינצל באופן מיטבי את יכולתן בשוק הקולינריה, ההסעדה, ומוצרי החלב. אנו גאים להיות שותפים לעסקה המקדמת חקלאות עברית ופיתוח הערבה בישראל. 

03.08.22 – ליטיגציה מסחרית – לקוחותינו, יזמי בניה, הגישו תביעה כספית כנגד אחד מרוכשי הדירות בפרויקט בניה, בגין תשלומים שלא שולמו. רוכשי הדירה טענו, כי מבחינה חוזית לא הגיע המועד לתשלום. טענה זו נדחתה על ידי לקוחותינו. לפיכך, הוגשה התביעה וכן תביעה שכנגד. על פי פסק הדין, חויבו הנתבעים לשלם את מלוא סכום התביעה ועיקר התביעה שכנגד נדחתה. כמו כן, חויבו הנתבעים בהוצאות בית משפט. 

31.07.22 – חדלת פרעון – עורכי הדין רחל בן רחמים סובול ויובל ישי מייצגים את עובדי המפעל בברקן השייך לקבוצת ברוש המצויה בהליכי חדלות פרעון. למרות המאמצים הרבים וההישגים שהשיגו עורכי הדין בעבור העובדים במסגרת הסדר הנושים, קיים חשש כי ההסדר לא ייצא אל הפועל שכן הסדר הנושים הותנה באישור הממונה על הגבלים עסקיים אשר מעכב את מתן החלטתו, דבר אשר עלול להביא לקץ דרכה של החברה. להרחבה, היכנסו לכתבה על ההסדר כפי שהופיע בעיתון "כלכליסט".

31.06.22 – ליטיגציה-דיני עבודה – כנגד לקוחתנו, חברת פרסום, הגושה תביעה על ידי נותן שירות (פרילנסר) אשר התקשר עם החברה בהסכם למתן שירות, בטענה כי בינו לבין החברה התקיימו יחסי עובד ומעביד. התובע טען, כי הלכה למעשה הוא היה עובד החברה וביקש להכיר בזכויותיו ככזה. לקוחתנו דחתה את דרישתו. בהליך המשפטי הצלחנו להוכיח כי אכן לא התקיימו יחסי עובד ומעביד בין התבוע לבין החברה, והוא היה עוד אחד מנותני השירות לחברה. הליך זה נמשך כשלוש שנים ובסיומו נדחתה התביעה. ייצג בהליך עוה"ד יובל ישי.

 

 27.06.22 – חדלת פרעון – משרדנו, המדורג בדרוג Duns & Bradstreet 100 בין המשרדים הבולטים בתחום חדלות הפרעון, הוזמן להשתתף בכנס בכירי המשפט בתחום. עו"ד רחל בן רחמים סובול, שותפה בכירה במשרדנו, ייצגה את המשרד בכנס.

14.03.22 – חדלת פרעון – השנה שוב נבחר משרדנו במדרג האיכות לעורכי הדין של DUN'S 100 כאחד ממשרדי עורכי הדין הבולטים בארץ בתחום חדלות הפרעון לשנת 2022! כמו-כן, נבחרו עורכי הדין יגאל ויינשטייןרחל בן רחמים סובול, ושחר קטוביץ למאגר הנאמנים והמפרקים הארצי של הממונה על חדלת הפרעון (כונס הנכסים הרשמי).
 

03.02.22 – תובענות ייצוגיות – המועצה הישראלית לצרכנות הגישה תביעת ענק נגד החברות הפרטויות והבנקים שמפעילים כספומטים – בסך 458 מיליון שקלים – בשל חיוב בעמלות כפולות על משיכת מזומן. בתביעה הייצוגית, שהוגשה בבית המשפט המחוזי בירושלים על ידי משרדנו באמצעות עורכי הדין והשותפים יגאל ויינשטיין ושחר קטוביץ, טוענת המועצה לצרכנות, כי הם מטעים את הצרכנים בעמלות הגביה הנגבות מהם. היקף הנזק שנגרם לצרכנים בהתאם לכ-261.8 מיליון משיכות בנקאיות, מוערך בלמעלה חצי מיליארד. להרחבה היכנסו לכתבה כפי שהופיעה באתר N12.

15.06.21 – טיהור מים – במסגרת ייצוגה של אחת לקוחתנו, מהחברות המובילות בתחום טיהור השפכים, אנו מטפלים כחלק מעסקה בשווי מיליוני דולרים המבוצעת בשיתוף פעולה עם חברה אמריקאית המייצרת, מתקנת, ומתפעלת מערכות חדשות לטיפול בשפכים בעריכת הסכם נאמנות והנלווים לו, כמו גם בהתנהלות השוטפת מול החברה האמריקאית. את העסקה מלווה עוה"ד לב מילר.

01.06.21 – קנאביס רפואי – אנו מברכים את לקוחותינו, חברת סטארט-אפ, בשוק הקנאביס הרפואי, עם חתימת הסכם שיתוף פעולה ופיתוח עסקי עם חברת הפצה ויצרנית מובילה בארה"ב בתחום הקנאביס. החברה מפתחת טכנולוגיה חדשנית בתחומה, אשר בוחנת את השילוב והמינון המדיוק של זני קנאביס אשר יאפשרו חוויות מדויקות ושונות בזמן השימוש. עו"ד והשותף המנהל ציקי וולפסן ועו"ד לב מילר מייצגים את החברה במטרתה לפתוח את פעילותיה לשוק הגלובלי ובתחילה בקליפורניה שבארה"ב, היות והיא מאפשרת שימוש רפואי חוקי בקנאביס תחת פיקוח רופא. אנו שמחים להעניק ללקוחותינו מגוון רב של שירותים לצורך ההתפתחות והצמיחה של החברה (כולל אסטרטגיה משפטית, פיננסית, ועסקית).

24.05.21 – טיפול אנטי ויראלי חדשנית – אנו שמחים להודיע על חתימת הסכם שירותים רפואיים של לקוחתינו, חברת פארמה, המפתחת מוצר אוראלי המאפשר לקיחת תרופות דרך הפה באופן מבוקר. הטכנולוגיה שמפתחת החברה יכולה לסייע במגוון מטרות וטיפולים רפואיים כאשר יתרונה הינו היכולת לפתח טיפולים אנטי-ויראלים המטפלים בחולי קורונה. החברה מתכננת עתה לפרוץ לשוק הגלובלי כדי לתת מענה גם בתחום הרפואה המונעת.

18.05.21 – מטבע דיגיטלי – אנו מברכים את לקוחנו אשר חתם על הסכם הפעלת שירותי כרייה כחלק מפעילותו בתחום המטבע הדיגיטלי. על אף אחת מההשקעות המסוכנות יותר בעולם כיום, שוק המטבעות הווירטואליים ממשיך להוביל בתחום ההשקעות עם פוטנציאל לתשואה גבוהה. 

22.02.21 – אגירת אנרגיה – ברצוננו לאחל הצלחה ללקוחותינו, חברת סטארט-אפ, המפתחת טכנולוגיה הקשורה לאגירת אנרגיה. לאחרונה עו"ד לב מילר סייע בביצוע רה ארגון של החברה וכעת החברה ממשיכה בגיוס כספים כחלק מתוכניתה העסקית הגלובלית וכחלק מהרחבת המו"פ שלה. 

10.02.21 – תקשורת ושיתוף פעולה מקוונות – אנו שמחים להודיע על חתימת הסכם השקעה של לקוחתינו, חברת תקשורת בינלאומית המספקת טכנולוגיות "עבודה מרחוק", על שיתוף פעולה וירטואלי, עם אחת מהחברות החדשות והמובילות במדינה המפרסמת עיתון מקוון. עו"ד והשותף המנהל ציקי וולפסן ועו"ד לב מילר ערכו את מסמכי ההשקעה מתמקדת בפיתוח שירותי הפקה, השקה, ושיווק בוידאו. במציאות החדשה שבה חלק ניכר של עבודה ולמידה מתקיימות מרחוק, אנו מאחלים לחברה הצלחה רבה בהרחבת שירותיה בכל רחבי העולם!

13.02.20 – חדלות פרעון וייצוג עובדים – בימ"ש קבע: בית אבות סיעודי בבני ברק ובו 150 קשישים ימשיך לפעול!

כפי שעדכנו בעבר, עמותות "והדרת פני זקן" ו"ארזי שלמה המלך" הן הבעלים והמחזיקות בנכס אותו הפעילה שותפות "סיעוד הורים" אשר נכנסה להקפאת הליכים. עו"ד והשותפה רחל בן רחמים סובול ביחד עם עו"ד שמרית אוחיון ממשרדנו, ייצגו את עובדי בית האבות. בימים אלה ולאחר ניהול משא ומתן ממושך בשם לקוחותינו, פסק כב' השופט חגי ברנר אשר ניהל את התיק, כי הפעילות העסקית תמשך לאחר שנמצא רוכש לפעילות השותפות אשר התחייב להמשיך ולהפעיל את בית האבות, תוך שימור מרבית מקומות התעסוקה של העובדים והתחייבות הרוכשת שלא לפגוע בתנאי ההעסקה הקיימים, בהתאם לבקשת משרדנו. להרחבה היכנסו לכתבה כפי שהופיעה באתר כלכליסט.

30.01.20 – חדלות פרעון – מחלקת חדלות הפרעון של משרדנו באמצעות עוה"ד והשותפים רחל בן רחמים סובוליגאל ויינשטיין, ועו"ד שמרית אוחיון, מייצגים את חברת הניקיון 'מוקד יסעור', בהליך הקפאת הליכים. החברה מעסיקה 600 עובדים ובעקבות הקשיים הכלכליים אליהם נקלעה הגישו עורכי הדין בקשה בשמה למתן צו הקפאת הליכים, וזאת על מנת לאפשר לחברה לעבור תהליך הבראה, להשתקם ולהמשיך בפעילותה. לקריאת כתבה בנושא לחצו כאן.

01.12.19 – חדלות פרעון וייצוג עובדים – ייצוג נוסף של עו"ד והשותפה רחל בן רחמים סובול בתיק חדלות פרעון מורכב ורגיש.
מדובר בבית אבות סיעודי גריאטרי בבני ברק, שבימים אלו מאושפזים בו 137 חולים, ונקלע להקפאת הליכים לאור קיצוצים של משרד הבריאות. עו"ד סובול מייצגת את העובדים בתיק במטרה לדאוג למיצוי זכויותיהם בזמן ההליך ולאחריו. בימים אלה ממשיך המקום לפעול תחת נאמן בניסיון למצוא משקיע שיקח את התחייבויותיו וישקם את המוסד. לפרטים נוספים לחצו כאן.

07.11.19 – חדלות פרעון וייצוג עובדים – חברת "מעדני מיקי" קרסה! עו"ד והשותפה רחל בן רחמים סובול, אשר מייצגת את עובדי החברה, אמרה לכלכליסט: "העובדים תומכים בהפעלת החברה כעסק חי ורוצים לשמר את מקור פרנסתם". כל הפרטים בכתבה הבאה.

15.10.19 – חדלות פרעון – מינוי נוסף למשרדנו בתחום חדלות הפרעון: עוה"ד ד"ר שחר קטוביץ מונה כנאמן זמני בהקפאת הליכים במשותף עם עו"ד יששכר בר הלל ע"י כב' השופט אביגדור דורות, כנאמנים זמניים בהליך הקפאת ההליכים של חברת 'שייקה אלה בע"מ'.
החברה אשר עוסקת בייזום וביצוע פרויקטים למגורים בהיקף של מאות יחידות דיור בערים ירושלים, תל אביב, צור הדסה, ביתר עילית ועוד, נקלעה לקשיים כלכליים וצברה חובות בסך 135 מיליון ש"ח. כב' השופט דורות מינה את הנאמנים לשם בחינת האפשרות לגיבוש תוכנית הבראה לחברה. מידע נוסף בכתבה הבאה.

10.09.19 – חדלות פרעון וייצוג עובדים – משרדנו באמצעות עוה"ד והשותפים רחל בן רחמים סובול ויובל ישי, הגיש תביעה על סך 21 מיליון ש"ח בשם קבוצת לוחמי אש וכנגד המשרד לבטחון הפנים והרשות לכבאות. צוות המשרד ישמור על זכויותיהם של העובדים ויעמוד על כך שמלוא הזכויות ימצו וישולמו להם כפי הנדרש בחוק וע"פ ההסכמים החלים על לוחמי האש. לפרטים נוספים כנסו אל הכתבה הבאה.

20.6.19 – גאים לבשר כי הוענק לעו"ד והשותף שחר קטוביץ, תואר ד"ר למשפטים מטעם האוניברסיטה העברית בירושלים!

17.6.19 – חדלות פרעון וייצוג עובדים – עו"ד והשותפה הבכירה רחל בן רחמים סובול, הרצתה בלשכת עוה"ד של מחוז ירושלים, במסגרת השתלמות מקיפה בנושא חוק חדלות הפרעון החדש. הכרת השינויים החדשים בעקבות החוק החדש קריטיים לעורכי הדין העוסקים בתחום ומייצגים עובדים. עו"ד סובול אשר שימשה בעבר כיועצת המשפטית של יחידת הפרוקים בביטוח לאומי, מיקדה את הדיון בשינויים המהותיים שיוצר החוק על מעמד העובדים וזכויותיהם לרבות מול המוסד לביטוח לאומי, הן בתשלומים להם יהיו זכאים העובדים והן בשינוי אופן הגשת התביעה.

18.3.19 – משרדנו נבחר במדרג האיכות לעורכי הדין של DUN'S 100 כאחד ממשרדי עורכי הדין הבולטים בארץ בתחום חדלות הפרעון לשנת 2019!

6.1.19 – חדלות פרעון – עו"ד רות שפיצר ממשרדנו ייצגה לאחרונה את מרשתנו – עמותה חינוכית – בדיון בערעור אשר התקיים בבית המשפט העליון.
עניינו של הערעור עסק במתווה אשר אושר בבית המשפט המחוזי, לרכישת פעילותה של עמותה חינוכית לתלמידי חו"ל. במסגרת המתווה מרשתנו רכשה פעילותה של העמותה אשר נמצאת בחדלות פרעון, והכניסה (ועודנה מכניסה) מיליוני שקלים לקופת הפר"ק, בהליך שלבי של מספר שנים. חלק מועט מנושי העמותה שבפירוק הגישו את הערעור, בין היתר, בטענה כי הסכום שהם מקבלים במסגרת המתווה אינו מהווה את החלופה הטובה ביותר עבורם. הסוגיה תלויה ועומדת בבית המשפט ואנו נמשיך לעמוד על זכויותיה של מרשתנו, להפעלת המוסד החינוכי החשוב והמשמעותי לכל מי שמעורב בו, לרבות התלמידים, אשר מגיעים כאמור, מכל העולם.

29.11.18 – חדלות פרעון וייצוג עובדים – חברת הארונות "דלקוב" מציעה לרכוש את "פז מטבחים" שקרסה: עוה"ד והשותפה ממשרדנו, רחל בן רחמים סובול, מייצגת את עובדי חברת "פז מטבחים" אשר קרסה כלכלית לפני מספר חודשים. חברת "דלקוב" הציעה לאחרונה לרכוש את פעילות החברה ולמצוא פתרון לעובדים אותם אנו מייצגים. לאחר מו"מ מול חברת "דלקוב", בו דרשנו שיפור משמעותי בתנאי ההעסקה הראשוניים אשר הוצעו, כל דרישותינו התקבלו. בימים הקרובים יערוך המפרק הזמני התמחרות בין שתי ההצעות שהוצעו לרכישת פעילות החברה.
לפרטים נוספים לחצו כאן.

26.11.18 – חדלות פרעון – עוה"ד יגאל ויינשטיין ושחר קטוביץ ממשרדנו, הגישו היום (יום שני 26.11.18) לביהמ"ש המחוזי בירושלים, בקשה למתן צו הקפאת הליכים, בשם האגודה השיתופית בע"מ קואופ ישראל, ורשת הסופרמרקטים קואופ ישראל שבבעלותה.הרשת איננה נמצאת בקריסה כלכלית, אולם החליטה להגיש את הבקשה כעת נוכח המצב התזרימי אליו נקלעה, ובמטרה להבריא את החברה. לפרטים נוספים לחצו כאן.

18.11.18 – מסחרי בינלאומי – גאים להיות שותפים בייצוג של חברת WasyHub וחברת Sun & Sand, במיזם משותף של השתיים.
חברת Sun & Sand group היא חברת בינלאומית לכריית מינרלים ומתכות, הממוקמת בלונדון והודו ולה סניפים נוספים בדרום אמריקה ואפריקה. חברת WasyHub מפתחת טכנולגיית בלוקצ׳׳ין למכרות, ומבצעת גיוס באמצעות הנפקת מטבע Crypto.

14.6.18 – משפט מסחרי – משרדנו, בהובלת עורכת הדין רות שפיצר, ניצח בתביעה בשם מרשתנו – חברת פרסום מהגדולות בארץ. בית המשפט קיבל את הטענה שהצגנו, לפיה בין מרשתנו לנתבע נחתם הסכם ערבות בעל פה. יש לציין כי מדובר בהסכם חריג על פי רוב, שלא בנקל בתי המשפט יכירו בו. מרשתנו זכתה במלוא סכום התביעה, וזאת, לאחר שזכתה לפני מספר חודשים בתביעה נגד החברה שלחובותיה היה ערב הנתבע.

4.6.18 – תביעה ייצוגית – עוה"ד והשותף המנהל, ציקי וולפסון, הגיש לאחרונה לביה"מ המחוזי בירושלים, בקשה לתביעה ייצוגית כנגד חברת Comsign – הגורם המאשר המנפיק חתימות אלקטרוניות (חתימות דיגיטליות) מאושרות לאזרחי המדינה ובעלי זכות חתימה במאות אלפי ארגונים ועסקים בישראל, בגין חיוב כפול של המשתמשים בכרטיסים החכמים. מי שמשתמש בכרטיס החכם ודאי מכיר את התלות המעשית בו וחוסר היכולת להתנהל בלעדיו בתחומים מסוימים, בין אם זה בהגשות לבתי המשפט, חתימה על מרשמים רפואיים דיווחים לרשויות השונות ועוד. התלות המעשית בכרטיס היא שמניעה את הלקוחות להגיע ולחדש את המנוי מספר ימים בטרם תום תוקף המנוי. עניינה של התביעה הינו חיוב כפול של חברת קומסיין את לקוחותיה בגין התקופה החופפת שבין החוזה הקיים לבין זה החדש. התביעה מוגשת על בסיס מספר עילות וביניהן הפרת איסור ההטעיה וחובת הגילוי הקבועות בחוק הגנת הצרכן, תשמ"א-1981, הפרת חוזה, חוסר תום לב והטעיה מכורח חוק החוזים (חלק כללי), תשל"ג-1973, תרמית והפרת חובה חקוקה מתוקף פקודת הנזיקין וחוק עשיית עושר ולא במשפט. סך הנזק הנתבע בתביעה זו מחולק לתביעת השבה בסך מוערך של כ-1.5 מיליון שקלים, כמו גם לפיצוי ולפיצוי לדוגמא (בהתאם לחוק הגנת הצרכן) בשיעור שיקבע בית המשפט.

24.5.18 – מינוי חדש – עו"ד והשותף המנהל ‏יגאל ויינשטיין‏, זכה לאחרונה במכרז רשות החברות הממשלתיות ומונה כיועצה המשפטי של חברת "האיגוד – חברה להעברת טכנולוגיה" – חברה ממשלתית, אשר הוקמה בשנת 1963, על פי החלטת ממשלת ישראל, לצורך קידום שיתוף הפעולה הבינלאומי בין מדינת ישראל ומדינות העולם. החברה פועלת כארגון ללא מטרות רווח, וכפופה למשרד החוץ ומשרד האוצר. עיקר פעילותה של החברה היא לשמש זרוע ביצועית, כספית ומנהלית למש"ב (המרכז לשיתוף פעולה בינלאומי של משרד החוץ. המשמש כסוכנות הסיוע הלאומית של ישראל של משרד החוץ, בארץ ובעולם. פעילותה הענפה למען מש"ב כוללת בין היתר: תפעול מרכזי ההדרכה בארץ ובחו"ל; הפעלת יחידת פרסומים וקשרי חוץ; קידום שיתוף הפעולה הכלכלי – כגורם קשר לשיתופו של המגזר העסקי בפעילות הסיוע בארץ ובחו"ל; סיוע הומניטארי למדינות נזקקות בזמן אסונות; התקשרויות חוזיות עם גורמי מחקר בארץ ובארצות מתפתחות; גיוס ויצירת שותפויות עם גורמים שונים בחו"ל ובארץ; ועוד. נזכיר כי אך לאחרונה, לרגל חגיגות 60 שנים לפעילות מש"ב,הודלקה אחת המשואות בטקס יום העצמאות ה-70 למדינת ישראל ע"י נציגת מש"ב במשרד החוץ.

21.5.18 – חדלות פרעון וייצג עובדים – בעקבות קריסת חברת 'שורטרייד', ובקשת משקיעים שהפסידו כספים למנות מפרקים לחברה, פנו עובדי החברה אל עוה"ד והשותפה רחל בן-רחמים סובול, על מנת שתייצגם אל מול מעסיקם. עבודתם של העובדים הופסקה באופן פתאומי, מבלי שניתנו להם מכתבי פיטורים, מבלי ששולם שכרם עבור החודשיים האחרונים לעבודתם, ומבלי ששולמו להם יתר הזכויות הנובעות מפיטוריהם.עם בדיקת המסמכים על ידינו, הסתבר כי העובדים על אף שעבדו בחברת 'שורטרייד', הועסקו באופן רשמי ע"י בעל המניות של החברה. נכון להיום הבעלים של החברה מוחזק במעצר, ואין מי שימסור בידי העובדים מכתבי פיטורים, ואנו נלחמים על מנת שכל העובדים יקבלו את מלוא הזכויות המגיעות להם על פי חוק. היבט נוסף ומעניין של המקרה הוא כי, החברה עסקה כחברת ברוקראז' אשר דרכה נעשתה פלטפורמת מסחר מול הבורסה האמריקאית. מכללות בהם למדו סטודנטים לשוק ההון, המליצו בפני הסטודנטים להשקיע בבורסה האמריקאית דרך חברה 'שורטרייד', וקיים חשש כי הכספים נוצלו למטרות אחרות שכשלו.

14.5.18 – משפט מסחרי – בתום הליך בוררות ארוך ומורכב בן 6 שנים, זכו מרשינו בבוררות בה נתבעו. בתיק זה ייצג את מרשינו עוה”ד והשותף המנהל ציקי וולפסון.
עניינה של בוררות זו היה תביעה בשל קריסת חברה בורסאית אמריקאית, בשל הונאה של מנהלי חברת האם האמריקאית אשר נדונו לעשרות שנים בכלא בארה״ב, בה ייצגנו שניים ממנהלי החברה המתוגררים בישראל, אשר נתבעו באופן אישי על ידי מספר תובעים. התובעים טענו כי על מרשינו לשלם להם את שהפסידו במסגרת קריסת החברה, למעלה משני מיליון דולר. במסגרת פסק הדין בבוררות – אשר התקיימה בפני מוטב של שלושה בוררים וכללה כ- 30 דיונים, חקירות עדים, חקירת מומחים, וסיכומים, בהיקף של למעלה מ- 500 שעות – נתקבלו כל טענותינו וכאמור זכו מרשינו בתיק.

29.4.2018 – משפט מסחרי, בינלאומי ורגולציה – המחלקה המסחרית של משרדנו, בהובלת השותף המנהל עוה"ד ציקי וולפסון, מלווה קרן השקעות קנדית, אשר בעקבות הרפורמות בתחום הקנאביס הרפואי בישראל, מתחילה את פעילותה בארץ בתחום זה. אנו מייצגים את הקרן מול חקלאים ישראלים, מלווים את הקרן במו״מ עם החקלאים, בהכנת חוזי ההתקשרות, בייצוא מול גורמים רגולטוריים שונים, הקמת מתקני גידול, השבחת זנים, גידול בפועל, ייצור מכירה בשוק המקומי ובשווקים שמעבר לים. בנוסף, בכוונת הקרן להנפיק את החברה הקנדית, שהיא בעלת השליטה בחברות ישראליות בבורסה בקנדה.

22.3.2018 – חדלות פרעון – פסיקה מעניינת וחריגה: בית המשפט המחוזי בחיפה נעתר לבקשה מיוחדת של עוה"ד שחר קטוביץ ויגאל ויינשטיין ממשרדנו, בתיק חדלות פירעון וקבע כי, ראוי לתגמל לקוח (נושה רגיל ללא דין קדימה בתיק) בגין עצם פועלו להשאת קופת פשיטת הרגל. מדובר בתיק התנהל מאז שנת ,2007 ואשר במשך שנים רבות, עד העברת הייצוג למשרדנו לאחרונה, לא הניב תשלום משמעותי לקופת הפירוק. בית המשפט קבע, כי באופן חריג ישולמו ללקוח עוד 10% מכלל הסכום המצוי בקופת הכינוס, בנוסף לתשלום המגיע לו. משמעות הדבר פסיקת תוספת משמעותית עבור הלקוח, מעבר לסכום הדיבידנד המגיע לו לפי חלקו, בשל הסיוע בהליכי מימוש הקרקעות השייכות לחייב. בית המשפט קבע כי סכום זה משקף נאמנה את פועלו של הנושה בנוגע לנכסי המקרקעין, ההתייצבותו לדיונים הרבים בתיק, ולקיחת חלק פעיל בהליך.

19.3.2018 – תביעה ייצוגית – ישורת אחרונה לקראת אישור הבקשה לתובענה ייצוגית מול רשות שדות התעופה, על סכום של כ200 מיליון ש"ח:
לאחר שלוש שנים בהן נערכו מאבקים משפטיים מקדימים, שעיקרם מאבק על גילוי מידע שלטענתנו על רש"ת לחשוף במסגרת התובענה הייצוגית, אנו נמצאים בשלושה שבועות אינטנסיביים של דיוני ההוכחות לגופן של הטענות העולות בתיק זה. כזכור, מדובר בתובענה ייצוגית אשר הוגשה ע"י משרדינו באמצעות עוה"ד ציקי וולפסון וארז בן-דוד, ועוסקת בתעריפי החניה המופרזים הנגבים כיום בשדות התעופה. נעדכן בקרוב.

15.03.2018 – חדלות פרעון ונדל"ן – "בְּחָכְמָה יִבָּנֶה בָּיִת, וּבִתְבוּנָה יִתְכּוֹנָן, וּבְדַעַת חֲדָרִים יִמָּלְאוּ כָּל הוֹן יָקָר וְנָעִים" (משלי כד).
משרדנו מברך את משפחות פרויקט 'נווה אורנים' של חברת 'שי בגליל' בצפת, לרגל השלמת הפרויקט וקבלת אישור אכלוס. מדובר בפרויקט ראשון, מתוך מספר פרויקטים של חברת 'שי בגליל', שבנייתו הסתיימה והתקבל בו 'טופס 4', תחת הליכי הקפאת הליכים המנוהלים ע"י הנאמנים: עו"ד ושותף מנהל ממשרדינו יגאל ויינשטיין, ועוה"ד עמי פולמן. נזכיר כי, בחודש יולי 2017 מינה כבוד השופט אביגדור דורות, מבית המשפט המחוזי בירושלים את, עוה"ד יגאל ויינשטיין ועמי פולמן, לנאמנים בהקפאת הליכים של חברת 'שי בגליל נכסים והשקעות בע"מ'.
במהלך החודשים האחרונים גיבשו הנאמנים, תוכנית שכללה גיוס הון למימון המשך הבניה, מתווה להסדר חובות החברה, והוציאו לפועל בניה בהיקף נרחב בכלל הפרויקטים של החברה בצפת ובטבריה. בימים אלו ממשיכה העבודה האינטנסיבית להשלמת העבודות וקבלת אישורי אכלוס לפרויקטים נוספים של החברה, בתקוה כבר בשבועות הקרובים.

15.1.18 – חדלות פרעון – עוה"ד והשותפה רחל בן רחמים סובול, מייצגת עובדים מחברת 'מטבחי דקור'. לאחר שהחברה המונה כמאה עובדים, נקלעה לקשיים כלכליים, הוגשו נגדה בבהמ"ש המחוזי בבאר שבע, בקשות לפירוק וכינוס נכסים, ע"י נושים שונים. החודש, טרם שולמו המשכורות לעובדי החברה, והם פנו לעוה"ד סובול על מנת שתייצג אותם אל מול החברה בכל הקשור למלוא זכויותיהם, לרבות תשלום שכר חודש דצמבר.

31.12.17 – נדל"ן ולטיגציה – עו"ד ארז בן-דוד ממשרדנו, מייצג איש עסקים בהסכם קומבינציה שהסתבך: חברה בבעלות יזם, התקשרה בהסכם קומבינציה עם בעל קרקע בעיר ירושלים, לפיו תבנה החברה על מקרקעין פרטיים מגדל מגורים.
לשם מימוש הפרוייקט, לווה היזם ממרשנו, מיליון דולר, וכבטוחה להלוואה, ניתנה למרשינו הערת אזהרה על זכויות הבעלים במקרקעין. לאחר מספר חודשים, לווה היזם מגורם נוסף מיליון וחצי ₪. מרשינו הסכים כי הערת האזהרה שנרשמה לזכותו, תהא גם עבור המלווה החדש.
לימים הפרה החברה את ההסכם עם בעלי הקרקע ועל כן הערת האזהרה נמחקה. במקביל, נכנס היזם להליכי פשיטת רגל. מרשינו שלא רצה לוותר על שמגיע לו, התקשר עם בעלי הקרקע בהסכם קומבינציה חדש.
המלווה השני, החליט לתבוע את מרשינו על סך של מיליון וחצי שקל, בגין ההפסדים שנגרמו לו בטענה כי הערת האזהרה שהייתה לזכות מרשינו, לא הגנה עליו. הגשנו בשם מרשינו כתב הגנה, והתיק מצוי כרגע בהליך גישור.

14.11.17 – חדלות פרעון – עוה"ד והשותפה רחל בן רחמים סובול ממשרדנו, מייצגת את מרבית עובדי חברת 'המרכז האקדמי כרמל בע"מ' (מעל 100 עובדים), בהליך מכירת החברה, אשר נקלעה לקשיים ולבקשתה ניתן לה צו הקפאת הליכים.
במסגרת תיק הפר"ק הוגשה בקשה לאישור מכירת פעילות החברה ל'קריה האקדמית אונו'. המל"ג התנגד למכירה, ועמד על כך גם בדיון שהתקיים בפני בית המשפט בעניין. משרדינו הביע תמיכה במכירת פעילות החברה ל'קריה האקדמית אונו', לאור העובדה כי זו התחייבה להמשיך להעסיק 80% מכלל העובדים המנהליים ובאותם תנאים, ובנוסף התחייבה להמשיך להעסיק את מרבית מרצי הפנים שהועסקו בחברה, ובאותם תנאי ההעסקה שקדמו למכירה.
נזכיר כי, עו"ד סובול ייצגה בעבר את עובדי 'מכון לנדר', אשר גם הוא היה מוסד אקדמי אשר נקלע להליכי חדלות פרעון. באותו הליך אישר בית המשפט שדן בתיק את רכישת פעילות המוסד ע"י 'הקריה האקדמית אונו' למרות התנגדות המל"ג.
גם בתיק הזה, הביאה רחל את 'תקדים לנדר' בפני בית המשפט, ולאור עמדת הנאמנת ותמיכת העובדים, הסכימה המל"ג לבחון את ההתקשרות שוב, ולנהל משא ומתן אודות מכירת פעילות החברה ל'קרייה האקדמית אונו'.

7.11.17 – עתירה לבג"צ – משרדינו, באמצעות עוה"ד ציקי וולפסון וארז בן-דוד, מייצג את 'הקרן למורשת הכותל המערבי' בעתירה אשר הוגשה לבג"צ מטעם 'עמק שווה', חל״צ, כנגדה וכנגד גורמים נוספים. העותרת הגישה בקשה להפסקת החפירות הארכיאולוגיות במנהרות הכותל ובאגן הקדוש, חפירות המתקיימות במקום מזה מספר שנים. הטענה העיקרית לבקשה, הוא העדר אישור של ועדת שרים. לטענת העותרת, האישור נדרש נוכח היות מקום החפירות "מקום קדוש", ובהתאם לסעיף ספציפי בחוק העתיקות. עמדת 'הקרן' כפי שהבאה על ידינו, מחולקת לפן פרוצדוראלי ולפן מהותי, ובין היתר נטען על ידינו, כי הסעיף המדובר בחוק העתיקות, מחייב כינוסה של ועדת שרים על מנת להגן על ציבור המשתמשים במקום הקדוש לצורך או תכלית דתית, ועל אף שאין מחלוקת כי המדובר במקום קדוש, הרי מאחר ובעת הזו אין החפירות משמשות לתכלית או צורך דתי, אין צורך בכינוסה של ועדת שרים. בנוסף נטען על ידינו, כי העותרת ממחזרת טענות אשר נדונו והוכרעו בבג״ץ קודם שהוגש על ידה בשנה שעברה, טענות אשר בג״ץ לא קיבל ולפיכך חזרה בה העותרת מן העתירה הלה, ואשר על כן אין לעותרת זכות עמידה בסוגיה זו פעם נוספת. אתמול ניתנה החלטה על ידי בג״צ, לפיה לא התקבלה בקשת העותרת לצו ביניים. נמשיך לעדכן בהמשך.

13.7.17 – תובענה ייצוגית – משרדנו, באמצעות עוה"ד צבי וולפסון וארז בן-דוד, הגיש השבוע בקשה לאישור תובענה ייצוגית כנגד רשות שדות התעופה בסך של 134 מיליון ש"ח. הטענה המרכזית בתביעה היא כי הרשות גובה מהציבור, באמצעות חברות התעופה, דמי שימוש בשרוולי הטיסה למטוסים שבטרמינל 3 וזאת שלא כדין ובמחיר מופרז. תעריפי השימוש בשרוולים נקבעים בלעדית על ידי הרשות, ללא פיקוח ואישור של הממשלה והכנסת כפי שהרשות נדרשת על פי החוק ועל כן נקבעו על ידה תעריפים מופרזים אשר מושתים על ציבור הנוסעים כחלק ממיסי הנמל המגולמים בכרטיס הטיסה. לטענת המבקש, הרשות מנצלת לרעה את הזכות למתן שירות מונופוליסטי אשר ניתן לה על ידי המדינה, במקום בו לצרכן אין אפשרות לבחור אחרת.

4.7.17 – חדלות פרעון – מינוי נוסף של עוה"ד יגאל ויינשטיין כנאמן בהקפאת הליכים: כבוד השופט אביגדור דורות מבית המשפט המחוזי בירושלים, מינה אתמול את עוה"ד יגאל ויינשטיין ועמי פולמן, לנאמנים בהקפאת הליכים של חברת 'שי בגליל נכסים והשקעות בע"מ', העוסקת בייזום פרויקטים למגורים בערים צפת וטבריה. כב' השופט דורות קבע, כי על הנאמנים לבחון אפשרות לגיבוש תוכנית הבראה לחברה במטרה להשיב את החובות לנושים, תוך הפעלת עסקי החברה להשלמת הבניה של 135 דירות למגורים, בפרויקטים שונים ומסירתן לרוכשים.

11.5.17 – חדלות פרעון – עוה"ד ציקי וולפסון, שותף מנהל ממשרדנו, מונה כמפרקה של חברת היי-טק ישראלית בעלת רשת חברתית. הייחוד ברשת החברתית היה שכל ההתנהלות בה – הפוסטים והתגובות, הכילו קטעי וידאו בלבד. בחברה הושקעו כ- 2.5 מיליון דולר והיא פעלה מספר שנים, אך לא הצליחה להחזיק מעמד והגיע לפירוק. במהלך בזק בן ימים ספורים, ועקב היכרותו וניסיונו עם שוק ההשקעות וחברות הייטק שונות, הצליח עו"ד וולפסון למכור את הטכנולוגיה שבבעלות החברה, לחברה אמריקאית הנסחרת בנאסד״ק. בעקבות המכירה, נכנס לקופת הפירוק סכום נאה, ואנו תקווה כי הטכנולוגיה לא תעלם, ועוד נשמע על הצלחתה.

7.5.17 – ליטיגציה – משרדנו בהובלת השותף המנהל עוה"ד יגאל ויינשטיין ועו"ד רות שפיצר, זכה בתביעה אשר התנהלה בהליך בוררות. מרשנו, קבלן בנייה, תבע בהליך בוררות לקוח שלו, אשר הזמין ממנו שירותים והפסיק לשלם לו, על אף שהבנייה התקדמה. כתוצאה מכך, הפסיק מרשנו את הליך הבנייה ותבע את הלקוח בהליך בוררות. הבורר קיבל את טענתנו לפיה משהפסיק המזמין לשלם והפר את ההסכם בין הצדדים, עמדה לקבלן הזכות לדחות קיום חיוביו (ובענייננו – להימנע מלהמשיך את הבנייה), בהתאם לדוקטרינה של "חיובים שלובים", המוסדרת בסעיף 43 לחוק החוזים. כמו כן, פסק הבורר כי על הנתבע, לפצות את מרשנו בגין הנזקים הרבים שנגרמו לו עם הפרת ההסכם.

4.5.17 – עתירה לבג"צ – לאחרונה ייצג עו"ד ארז בן-דוד ממשרדנו, את הקרן למורשת הכותל המערבי בעתירה לבג"צ של עמותת עמק שווה. העותרים ביקשו לקבוע כי מנהרות הכותל המערבי שבאחריות הקרן למורשת הכותל, אינן קדושות ליהודים בלבד, אלא גם לנוצרים ולמוסלמים. בג"צ קיבל את הטענות אשר העלנו בשם מרשתנו ואת עמדת המדינה, והציע לעותר באופן שאינו משתמע לשני פנים, למחוק את העתירה. העותר נענה והעתירה נמחקה.

18.4.17 – ליטיגציה – משרדנו בהובלת עוה"ד רות שפיצר, ניצח בתביעה אשר הוגשה בשם מרשתנו, להחזר כספי הלוואה שניתנו על ידה לפני כחמש שנים, לחברת משפחה. כיוון שבין הצדדים לא נחתם הסכם בכתב, בית המשפט קיבל את טענתנו, אשר התבססה בין היתר על סעיף 41 לחוק בחוזים, לפיו – חיוב שלא נקבע מועד לחיובו, יקויים תוך זמן סביר במועד שעליו הודיע הנושה (ובעניינו – מועד הגשת התביעה לכל המאוחר). כאמור, בית המשפט תמך בגרסתנו, וביסס את פסק הדין על טענות שהעלנו בשם מרשתנו.

9.4.17 – חדלות פרעון – שי לחג: עובדי מגה יקבלו כ-9 מיליון שקל כחלק מהסדר פשרה: בית משפט המחוזי מרכז אישר היום (א') הסכם פשרה, לפיו אלפי עובדי מגה שעבדו בתקופת ההקפאת ההליכים ועדיין עובדים בחברה, יקבלו סכום כולל של 9 מיליון שקל. בין היתר יועברו לעוה״ד רחל בן רחמים ממשרדנו ,250 אש״ח לחלוקה לעובדי מגה להם חוזים אישיים אשר אותם היא מייצגת. לקריאת הסיקור לחצו כאן.

23.3.17 – עתירה לבג"צ – תם ולא נשלם – לאחר מאבק ממושך המתנהל ע"י עוה"ד ציקי וולפסון ואליהו שוורץ בשמה של מרשתנו חברת 'טוהר', קיבל בית המשפט העליון את עתירת מרשתנו כנגד הרבנות הראשית, וקבע כי החלטת הרבנות הקובעת כי יש איסור להשתמש בשרוולי הנקניק המיובאים – מבוטלת! לפרטים נוספים אודות הפרשה המורכבת שטרם באה אל סופה, הכנסו לסיקור הפרשה, שנערך על ידי אתר חרדים 10.

17.3.17 – גאים ושמחים לבשר כי משרדנו דורג השנה במדרג האיכות לעורכי הדין לפי תחומי התמחות של דן אנד ברדסטריט, בתחום חדלות הפרעון! אנו מודים לצוות המשרד על ההשקעה בכל תיק ובכל לקוח, וללקוחותינו על האמונה בנו ועל הפרגון. אין ספק כי ההשקעה משתלמת!

23.2.17 – משרדנו בהובלת השותף המנהל עו"ד יגאל ויינשטיין ובשיתוף משרד רו"ח מאיר דוד, משמש כחברת הניהול והליווי הפיננסי של עמותת "בית גבעות אפרת". אנו מברכים, יחד עם חברי העמותה, על עבודות העפר שהחלו לאחרונה במגרש בשכונת הדגן באפרת, בו ייבנו 18 יחידות דיור לחברי העמותה.

13.2.17 – עו"ד ושותפה ממשרדנו רחל בן רחמים סובול, השתתפה בכנס שערכה לשכת רואי החשבון של ישראל ועסק בנושא חדלות הפרעון.
עו"ד סובול הוזמנה על ידי הלשכה, ביחד עם מכובדים נוספים, להשתתף בפאנל בו דנו בהיבטים ניהוליים וחשבונאיים בהליכי חדלות פירעון ובשינויי החקיקה מכח הצעת חוק חדלות הפרעון.

9.2.17 – עו"ד ציקי וולפסון, שותף מנהל ממשרדנו, השתתף השבוע בכנס שנערך על ידי 'מכון משפטי ארץ'. עו"ד וולפסון הרצה בפני הדיינים שהגיעו לכנס, על ההיבט המשפטי בעניין "אישיות משפטית נפרדת", וזאת על מנת לעזור ולגבש נייר עמדה מבחינה הלכתית בנושא, אשר תסייע לדיינים בבתי הדין. לצפייה בהרצאתו לחצו כאן.

2.2.17 – עתירה לבג"צ – עוה"ד ציקי וולפסון וארז בן-דוד, מייצגים את הקרן למורשת הכותל במסגרת עתירה לבג״צ, שהוגשה על ידי "עמותת עמק שווה" כנגד השר לשירותי דת, משרד הדתות, מרשתנו ורשות העתיקות. העתירה עוסקת בנסיון של העותרת לבטל את תקנות המקומות הקדושים או לקבוע כי הן אינן חלות על מנהרות הכותל. כמובן שהמדינה והקרן מתנגדות נחרצות! אין כל ספק כי המדובר בעתירה ״נפיצה״ נוכח רגישות המקום – האגן הקדוש – והמבוקש בעתירה. נמשיך לעדכן.

21.11.16 – עתירה לבג"צ – עוה"ד ציקי וולפסון וארז בן-דוד, מייצגים את 'הקרן למורשת הכותל המערבי' בבג"צ, בעניין 'מתווה הכותל' ושינויים במבנה חברי הקרן למורשת הכותל.  האזינו לעו"ד ארז בן-דוד בראיון שנערך עימו בעניין בתחנת הרדיו "קול ברמה" על הנושא.

10.10.16 – חדלות פרעון ודיני עבודה –  בימים אלה מסיים משרדנו טיפול בקבוצה של כ – 120 עובדים מחברת אבטחה. את הקבוצה ליוו עוה"ד רחל בן-רחמים סובול ועוה"ד דבורי ביטון-זיני, מרגע קריסת החברה ועד לימים אלה בהם משולמת לעובדים (ע"י המוסד לביטוח לאומי) מלוא תביעת החוב שתבענו עבורם.

26.9.16 – נדל"ן – לאחר מו״מ ממושך, נחתמה עסקה למכירת נכס בירושלים, בסך 19.2 מיליון ש״ח. צוות המשרד בהובלת עוה"ד יובל ישי, ליווה את העסקה החל משלב איתור הרוכשים, המו״מ והחוזה.

15.9.16 – עתירה לבג"צ – עוה"ד ציקי וולפסון ועוה"ד אליהו שוורץ ממשיכים את המאבק על כשרות שרוולי הנקניק. אמש התקיים דיון נוסף בבג"צ בעניין, אשר במהלכו הוסכם על מתווה אופרטיבי לקידום וזירוז יתרת הבדיקות הנדרשות לשם מתן הכשר.

14.9.16 – עתירה לבג"צ – משרדנו משמש כיועצה המשפטי של הקרן למורשת הכותל המערבי – עמותה ממשלתית הפועלת במנהרות הכותל המערבי. עוה"ד ארז בן-דוד ייצג את העמותה בדיון שהתקיים שלשום בבג"ץ: ארגונים רפורמים וקונסרבטיבים וארגונים נוספים, הגישו עתירה כנגד ראש הממשלה, רב הכותל המערבי והקרן למורשת הכותל המערבי, בדרישה להוסיף את נציגיהם לאסיפה הכללית של העמותה. לדעת השופטים, העתירה כפי שהיא מנוסחת היום, אינה מתאימה למתן סעד והעותרים התבקשו להגיש עתירה מתוקנת.

26.6.16 – עתירה לבג"צ – בעקבות הוראת בג"צ, טס עוה"ד אליהו שוורץ ביחד עם משלחת מטעם הרבנות הראשית, לבחון את תהליך הייצור במפעל ניפי – מפעל המייצר את שרוולי הנקניק עבור חברת טוהר. ממצאי הבדיקה הינם כאלו העולים בקנה אחד עם אשר נטען על ידנו לכל אורך הטיפול בתיק זה.

26.4.16 – חדלות פרעון וליטגציה – לאחר שנים של הליכים מקדימים, חקירה וניתוח חומר משפטי ופננסי, ולאחר שבית המשפט של פש"ר עומר נירהוד עיין בחומרי התיק ואישר: עורכי הדין יגאל ויינשטיין ולירון נרונסקי, הגישו תביעה על סך 104 מיליון ש"ח מול בנק דיסקונט ואחרים.

11.2.16 – נדל"ן – חברה אותה מייצג המשרד, היתה רשאית לבטל ובדין ביטלה, הסכם עם בעל מקרקעין ממנו שכרה מבנה. המבנה היה מיועד למפעל ובעליו לא דאג ל״טופס 4״ (טופס האכלוס). כתוצאה מכך לא יכולה היתה החברה להפעיל את המפעל. כמו כן, נקבע למרשתנו פיצוי כספי נכבד בגין נזקים שנגרמו לה.

17.11.15 – חדלות פרעון – עוה״ד ציקי וולפסון ויגאל ויינשטיין, מונו על ידי בית המשפט – מטעם כונס הנכסים הרשמי – לתפקיד מיוחד של ניהול אגודה שנוסדה בשנת 1886. מטרתה הייתה ליישב יהודים באזור ירושלים. לאגודה נכסי מקרקעין רבים, אשר חלקם מצוי כיום בתחומי ירושלים רבתי וחלקם בתחומי איו״ש, הסמוכים לירושלים. בתיק תידרש עבודת מחקר שמחד תהייה בבחינת צלילה למעמקי ההיסטוריה של הישוב הישן בירושלים וסביבתה ומאידך, חלקן של הפעולות ייגע בסוגיות אקטואליות לימים אלו.

16.3.15 – עתירה לבג"צ – עורכי הדין ציקי וולפסון ואליהו שוורץ, המייצגים את חברת 'טוהר', הגישו בשמה עתירה לבג"ץ כנגד הרבנות הראשית, לאחר שהאחרונה ביטלה ללא שיש לכך כל צידוק הלכתי מקובל, את מתן אישור הכשרות לייבוא שרוולי נקניק מיפן.

24.2.15 – תובענה ייצוגית – תביעה ייצוגית על סך 200 מיליון ש"ח הוגשה בשבוע שעבר כנגד רש"ת. התביעה הוגשה ע"י עורכי הדין ציקי וולפסון וארז בן-דוד ממשרדנו. הנטען בתביעה – התנהגות אנטי צרכנית והפקעת מחירי חנייה בנתב"ג ובשדה דב בניגוד לחוק.

19.11.2014 – נזיקין – לאחר מאבק של 5 שנים, פסק השבוע ביהמ"ש פיצויים בסכום של כ 500,000 ₪, ללקוח המשרד שנפצע בתאונת דרכים וכתוצאה מכך סובל מ 30% נכות.

11.11.2014 – חדלות פרעון – עורך הדין יגאל ויינשטיין, שותף מנהל ממשרדנו, ועורך הדין עמי פולמן מונו על ידי כבוד השופט מינץ, כמפרקים של המכללה האקדמית לנדר, וזאת לאחר סגירת התיק של המכללה בעניין הקפאת ההליכים שהחלה בחודש מאי 2014.

23.7.2014 – דיני עבודה – בימים אלו, אנו מייצגים בתביעת פיטורין בעלת אופי תקדימי, במסגרתה נבחן הפער בין עמדות מסויימות שהעלה 'עובד ספציפי' בפני מנהלו, לבין דרישות סותרות שהועלו במשותף על ידי 'שאר העובדים במקום העבודה'. בתיק נדרשת הכרעה בתוך סבך של שיקולים סותרים ובניהם: כוחו של נוהג מסויים שהתגבש במקום העבודה, עקרון תום הלב והיקפה של זכות היתר של המעסיק.

13.7.2014 – חדלות פרעון – בחודש יוני האחרון מונה עוה"ד יגאל ויינשטיין ממשרדנו, בשיתוף עם משרד ירושלמי נוסף, כנאמן בהקפאת ההליכים הזמנית שניתנה למכון לנדר. לאחר עבודה תחת עומס רב ולוחות זמנים לחוצים במיוחד, בתאריך 13.7.14 פסק ביהמ"ש המחוזי בירושלים, בניגוד להחלטת המל"ג, כי פעילות המכון האקדמי לנדר לא תפורק, אלא תמשיך לפעול תחת הקריה האקדמית אונו.

1.6.14 – חדלות פרעון – עוה"ד יגאל ויינשטיין מונה יחד עם עוה"ד עמי פולמן, כנאמן של המכללה האקדמית לנדר בבקשתה להקפאת הליכים, בעקבות חוב תפעולי של מעל ל 22 מיליון ש"ח.

29.5.2014 – מסחרי בינלאומי – לאחרונה נחתם חוזה בין מרשתנו לחברה איטלקית בתחום הקפה. מדובר בשיתוף פעולה שהיקפו עומד על כ- 16 מיליון יורו.

 4.5.2014 – מסחרי בינלאומי – בימים אלו עוה"ד ממשרדנו מייצגים חברה זרה, בשיתוף פעולה עם משרד עורכי דין מטורונטו קנדה, בעסקת השקעה ורכישת מניות של החברה הזרה בחברה ישראלית. 

6.4.2014 – חדלות פרעון – סיום מוצלח בשני תיקי פשיטת רגל – פאב ירושלמי בבעלות שני שותפים צעירים קרס. החובות הגיעו לסך של מעל 500,000 ש"ח, כאשר הנושה המרכזי הוא הבנק.בהסדר נושים אליו הגיעו, שילמו הלקוחות כ100,000 ש"ח ולא הוכרזו כפשטי רגל.

24.3.2014 – מסחרי – לאחרונה התחלנו לייצג בעל מניות בחברה אשר רכשה נכס גדול במרכז ירושלים, כנגד בעלי המניות האחרים. התביעה עוסקת בסוגיות עקרוניות בדיני החברות כגון, הפרת הסכמי מייסדים, תביעה נגזרת, אחריות, נושאי משרה, חובות הדיווח החלות על החברה ואורגניה, חובות הנאמנות של נושאי משרה, קיפוח המיעוט, ושאלות של תום לב וניהול תקין של החברה. הרכיב הכספי בתביעה בנוסף לרכיבים נוספים, הינו בהיקף של כ- 4.5 מליון ש"ח.

1.2.2014 – מסחרי – בהלכה היהודית קיים איסור לקיחת וקבלת ריבית. נושא זה הינו סבוך במיוחד. נוכח צרכי המסחר, נדון נושא זה בהרחבה – משך מאות שנים – במסגרת סוגיות שעלו לדיון בדין תורה בפני בתי הדין השונים. הבעייתיות העצומה היא מתי יוגדר סכום כסף כריבית – האסורה – ומתי יוגדר שאינו ריבית – ויותר. לאחרונה זכינו בפס"ד תקדימי לחיוב דמי עסקה [הגדרה המאפשרת לקיחת סכום כסף אשר יכול היה להחשב כריבית אסורה, אך הינו מותר] גבוהים בסך של כ- 500,000 יורו.

7.1.2014 – מכרזים – במכרז השמת עובדים חרדים של משרד הכלכלה ועיריית ירושלים, זכתה מרשתנו אירגון ק.מ.ח. שמחנו לייצג את הארגון במיזם חשוב ומשמעותי זה ונמשיך ללוות אותו בהמשך דרכו.

1.1.2013 – נדל"ן ומסחר – מזה תקופה ארוכה, אנו מלווים באופן צמוד ואינטנסיבי את הקמתו של כפר נופש ייחודי במרכז הארץ.

19.6.2012 – כינוס נכסים והוצאה לפועל – לאחר מאבק עיקש של למעלה משנה וחצי, הוחזרו למרשינו 265,000$, אשר ניתנו כהלוואה שלא הוחזרה, אלא בעקבות הליכים שננקטו על ידינו.

4.2.2012 – מיסים – רשות המסים מחזירה למרשתנו – חברת ביטוח מהמובילות במשק – 600,000 ש״ח.

גאים לבשר כי אתמול במעמד מרגש, הוענק לעו"ד והשותף שחר קטוביץ, תואר ד"ר למשפטים מטעם האוניברסיטה העברית בירושלים!

ייצוג נוסף של עו"ד והשותפה רחל בן רחמים סובול בתיק חדלות פרעון מורכב ורגיש. מדובר בבית אבות סיעודי גריאטרי בבני ברק, שבימים אלו מאושפזים בו 137 חולים, ונקלע להקפאת הליכים לאור קיצוצים של משרד הבריאות. עו"ד סובול מייצגת את העובדים בתיק במטרה לדאוג למיצוי זכויותיהם בזמן ההליך ולאחריו. בימים אלה ממשיך המקום לפעול תחת נאמן בניסיון למצוא משקיע שיקח את התחייבויותיו וישקם את המוסד.